Aktualności


PODZIĘKOWANIA DLA SPONSORA

Dyrekcja, pracownicy oraz mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Gościnie składają serdecznie podziękowania firmie Metal-Tech z Budzistowa za nieodpłatne przekazanie płytek podłogowych w ilości ponad 60 m2 !

Materiały zostaną wykorzystane na remont łazienek naszych mieszkańców.

Okazana pomoc pozwoli stworzyć osobom w wieku podeszłym i przewlekle somatycznie chorym, Dom przyjazny, bez barier i łatwy w codziennym funkcjonowaniu.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie IMG_7057.JPG
Zdjęcie METAL TECH.jpg
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Styczeń w naszym Domu

21‑02‑2017 14:53:48

Pierwszy miesiąc Nowego Roku minął bardzo szybko, ale i bardzo miło dla mieszkańców naszego Domu, bowiem w swoich skromnych progach gościliśmy wielu zacnych gości, którzy przybyli do nas ze wspaniałymi występami artystycznymi. Jako pierwsi odwiedzili nas członkowie Klubu Seniora „Pod Aniołami” z Rymania, którzy przybyli by z nami pokolędować. To spotkanie było bardzo poruszające i ważne zarówno dla naszych mieszkańców jak i gości, którzy po występie zwiedzili nasz dom i usłyszeli oraz zobaczyli jak w takim miejscu płynie życie, jak wygląda codzienność, jak żyją mieszkańcy, co robią, jak spędzają wolny czas. Dla wielu osób było to zupełnie nowe doświadczenie i okazja do tego, by docenić swoją sprawność, życie w rodzinie, aktywność. Kolejną równie miłą wizytę złożyli nam uczniowie Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, którzy jak co roku przedstawili Jasełka i z radosną kolędą na ustach odwiedzili wszystkich mieszkańców. Styczeń to miesiąc, w którym świętują dziadkowie. Najmłodsze Skarby Gościna pamiętały o tym święcie i również zawitały u naszych mieszkańców, przynosząc wspaniałe kartki z życzeniami z okazji Dnia Babci i Dziadka oraz cudowne występy. Przedszkolaki z przedszkola przy Zespole Szkół w Gościnie oraz przedszkolaki z Przedszkola Ptasie Podwórko wniosły wiele uśmiechu i radości w nasze mury. Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom, artystom i kadrze pedagogicznej zaangażowanej w zorganizowanie wizyt w naszym Domu, bo to dzięki Wam nasi mieszkańcy spędzili kilka dni inaczej niż zwykle, byli radośniejsi, bardziej uśmiechnięci i zadowoleni, mieli okazję do rozmów na tematy inne niż zwykle, mogli poczuć się potrzebni i niezapomniani. Jesteśmy otwarci na Wasze wizyty, serdecznie zapraszamy i zawsze chętnie przyjmiemy Was w naszych skromnych progach

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie 1.jpg
Zdjęcie 2.jpg
Zdjęcie 3.jpg
Zdjęcie 20170202_111118.jpg
Zdjęcie 20170202_111549.jpg
Zdjęcie 20170208_112631.jpg
Zdjęcie 20170208_112905.jpg
Zdjęcie 20170208_113149.jpg
Zdjęcie IMG_3478.JPG
Zdjęcie IMG_3482.JPG
Zdjęcie IMG_3507.JPG
Zdjęcie IMG_3518.JPG
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Spotkanie wigilijne

30‑12‑2016 15:08:39

20 grudnia w Domu Pomocy Społecznej w Gościnie odbyło się uroczyste spotkanie wigilijne mieszkańców i pracowników naszego Domu, w którym uczestniczyli również zaproszeni goście: Pani Liliana Korzeniewska – Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Kołobrzegu, Pani Halina Shulz – Tkacz Dyrektor Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, Pani Katarzyna Zienkiewicz  - Zastępca Dyrektora Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie, Pani Barbara Koleśnikow – Przewodnicząca Rady Miasta Gościno, Ks. Mariusz Gubow – Wikary Parafii Gościno oraz nauczyciele Pani Anna Steczkiewicz oraz Małgorzat Korda - opiekunowie grup wolontariackich odwiedzających naszych mieszkańców oraz wolontariusze z Zespołu Szkół im. Macieja Rataja i Gimnazjum w Gościnie. Spotkanie miało niezwykle uroczysty charakter. Był czas na życzenia, wspólne dzielenie się opłatkiem i kolędowanie, o które zadbała uczestnicząca w spotkaniu młodzież. Było uroczyście, radośnie i zaskakująco. Wszyscy mieszkańcy, zaproszeni goście i wolontariusze zostali obdarowani drobnymi upominkami z rąk mikołajów w osobach Dyrektora i Zastępcy Dyrektora. Na stołach królowały pyszne tradycyjne, wigilijne dania a w przerwach między występami w głośnikach rozbrzmiewały kolędy. Tego dnia uczniowie Gimnazjum oraz Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Gościnie odwiedzili wszystkich mieszkańców w ich pokojach przynosząc własnoręcznie wykonane kartki  z Bożonarodzeniowymi życzeniami, przynosząc uśmiech na twarzach i drobne słodkie upominki.Był to wspaniały gest, który miał dla mieszkańców ogromne znaczenie i został przez nich bardzo miło odebrany. To bardzo budujące, że młodzi ludzie są wrażliwi na potrzeby osób starszych, rozumieją je   i są chętni im pomagać.

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie Wigilia 1.JPG
Zdjęcie wigilia 2.JPG
Zdjęcie wigilia 3.JPG
Zdjęcie wigilia 4.JPG
Zdjęcie wigilia 5.JPG
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Dzień Pracownika Socjalnego

25‑11‑2016 13:10:08

18 listopada 2016 r. w Domu Pomocy Społecznej w Gościnie odbyło się uroczyste spotkanie przy kawie z okazji corocznego święta pracowników służb społecznych nazwanego obecnie Dniem Pracownika Socjalnego. Tradycyjnie z życzeniami przybyli goście zaproszeni w osobach: Starosta Kołobrzeski Pan Tomasz Tamborski, Przewodnicząca Rady Powiatu w Kołobrzegu Pani Danuta Adamska – Czepczyńska, Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie Pani Liliana Korzeniewska oraz Zastępca Dyrektora Domu Pomocy Społecznej we Włościborzu Pan Artur Wasiewski. Uroczystość rozpoczęła Dyrektor Domu składając podziękowania pracownikom za ich zaangażowanie w pracę oraz życząc wszystkiego najlepszego na kolejne dni, miesiące i lata pracy. Następnie goście zaproszeni kolejno składali życzenia i przekazywali ciepłe słowa pod adresem pracowników Domu. Bardzo miłą i smaczną niespodzianką był tort ufundowany przez Starostę Kołobrzeskiego, który został podzielony pomiędzy uczestników spotkania. Tego dnia mieszkańcy Domu pod wodzą terapeuty zajęciowego przygotowali dla pracowników bardzo zabawny występ artystyczny, a zaprzyjaźniony zespół śpiewaczy Podlotki  z Gościna zapewnił wspaniałą oprawę muzyczną spotkania, którego atmosfera była bardzo ciepła i rodzinna.

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie PS1.JPG
Zdjęcie PS2.JPG
Zdjęcie PS3.JPG
Zdjęcie PS4.JPG
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.

Krajowy Mechanizm Prewencji i Rzecznik Praw Obywatelskich z wizytą w Gościnie

17‑08‑2016 13:21:14

W dniach 11 i  12 sierpnia 2016 r. w Domu Pomocy Społecznej w Gościnie przebywał pięcioosobowy zespół Krajowego Mechanizmu Prewencji oraz Zastępca Rzecznika Spraw Obywatelskich Płk Krzysztof Olkowicz.

Zespół wizytujący skupił się na sprawdzeniu warunków socjalno – bytowych mieszkańców Domu, dokumentacji osób ubezwłasnowolnionych i skierowanych do DPS na podstawie postanowień sądu oraz poziomu dostosowania obiektu do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na spotkaniu podsumowującym wizytację, w którym uczestniczyła Wicestarosta Kołobrzeski Helena Rudzis – Gruchała, Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Gościnie Agnieszka Bany oraz Zastępca Dyrektora  Wiesław Matyasz zespół kontrolny omówił zakres kontroli oraz przekazał rady i sugestie, jak poprawić jakość życia w mieszkańców Domu Pomocy Społecznej.

Wizyta zespołu kontrolującego choć niezapowiedziana przebiegła w bardzo przyjaznej atmosferze, podczas kontroli nie stwierdzono nieprawidłowości w funkcjonowaniu Domu Pomocy Społecznej w Gościnie, a drobne uwagi przekazane zostały nie jako zarzuty, a dobre rady na przyszłość.

 

Liczba pobrań
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Zdjęcie KMP.JPG
Krajowy Mechanizm Prewencji i Rzecznik Praw Obywatelskich w Domu Pomocy Społecznej z wizytą w Gościnie
Trwa wczytywanie metryki. Proszę czekać.
Liczba komunikatów: 28 Numer strony: 1  2  3  
Informacja wytworzona przez:
Agnieszka Bany - Dyrektor , w dniu:  03‑01‑2011 13:47:00
Informacja wprowadzona do BIP przez:
Marzena Ciepłuch
email: m.ciepluch@powiat.kolobrzeg.pl tel.:94 35 476 18 wew. 151 fax: 94 35 446 42
, w dniu:  03‑01‑2011 13:47:00
Data ostatniej aktualizacji:
27‑10‑2021 13:03:40
Ilość wyświetleń:
Trwa wczytywanie
Wczytywanie danych...
Lp. Rodzaj zmiany Data aktualizacji Wytworzono przez Wprowadzono przez Akcje
Wczytaj kolejne wersje artykułu
Pokaż archiwalne komunikaty publikowane na tej stronie